İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

İnstagram Takipçi kazanmanın aslında bir çok yolu var bunlardan tabii ki de en çok bilinenlerini buraya koymadım bugün burada bahsedeceğim şey tamamiyle organik instagram takipçisi kazanmanın yolları! Başarının bir gecede olmadığını aklınızdan çıkarmadan aşağıda yazanları düzenli ve düzgün bir şekilde yaptığınız zaman başarıya ulaşmamanız çok zor. Yüzde yüz garantisi olan şeyler yada bunu yaparsanız +100 takipçi gibi bir genelleme olmasa da bu şekilde instagram takipçi kazanma nız mümkün.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

İnstagram Teması Belirlemek

İnstagram teması belirlemek bu işin olmazsa olmazı! İnstagramınız için bir tema belirleyip bu tema üzerinden devam etmeniz aslında siz farkında olmadan muazzam bir kitleyi çekmiş olacak. Peki temam ne olacak eğer kafanızda hali hazırda bir temanız yok ise sevdiğiniz şeylere, hobilerinize veya arkadaşlarınızın size fikir almak için danıştığı konuyu seçip buradan devam edebilirsiniz.

Tema kararı alırken daha genel bir şey seçebileceğiniz gibi biraz daha özel bir tema da seçebilirsiniz, mesela gezgin hesabı ama otostop ile gezen veya kampçı veya gezgin bir aile bu şekilde detaylandırarak da temanızı seçebilirsiniz.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
İnstagram takipçi nasıl kazanılır? – İnstagram teması belirlemek

Temayı seçtikten buna bağlı kalmak neden önemli? Bu sorunun cevabı aslında şu! Siz bir gezgin hesabı açtınız bu şekilde bir kaç paylaşım yaptınız ve biraz takipçi kazandınız daha sonrasında kedinizin fotoğrafını veya akşam yemeği fotoğraflarınızı paylaşmaya başladınız o dakikada… sizi takip edenlerde, bu hesap artık bu şekilde paylaşımlar paylaşıyor bunu neden takip etmeye devam edeyim algısı oluşuyor. İnsanlara daha öncesinde sizi takip etmeleri için verdiğiniz konudan çıkmamak bu yüzden oldukça önemli bir durum.

İnstagramı bir iş modeli olarak düşünürsek sizin sayfanız da aslında bir marka, bir markanın ne sattığı ve alıcıları bellidir, bu yüzden temanızı belirleyip bu doğrultuda paylaşımlar yaparsanız oldukça hızlı ilerlersiniz.

Kendin Ol

Bu ne demek ne alaka deme hemen açıklayayım durumu instagramda aslında ne kadar kişiler hayatının bir kısmı gösterse de kendin olmak şu açıdan oldukça önemli, devam edebilmek. İlham almak ile kopyalamak arasında oldukça belirgin bir çizgi bulunmakta birinin gittiği yere gidip aynı pozları çekip, aynı şekilde düzenleyip bunları koyduğunuz zaman ulaşabileceğiniz bir yer olmayacaktır . Çünkü zaten sizden önce birileri bunu yapmıştır, bu sadece kendini kandırmaktır.

Eğer instagram hesabınızı büyütmek istiyorsanız bu noktada ilk neden hoşlandığınız bulmanız lazım yani sizin tarzınız ne? Ne tür fotoğrafları seviyorsunuz? Ne tarz içerikleri görünce ne kadar güzel diyorsunuz  veya devamlı olarak hangi konu üzerinde içerik üretebilirsiniz? Bu soruların cevabı belki bir günde verilen cevaplar olmasa da bu tarzı yakaladığınız zaman gerçekten orjinal içerikler üretip instagramda takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Başkasını yaptığını taklit etmekle zaman harcamak yerine kendi yeteneğinizi bulup bundan devam etmelisiniz.

Kaliteli İçerik

Gelelim en önemli konulardan birine kaliteli içerik! Nedir kaliteli içerik sadece piksel açısından mükemmel profesyonel makineler ile yapılmış çekimler asla değil! Kaliteli içerik fotoğrafın kurgusu, renkleri, neyi anlattığı veya gösterdiğinin yanı sıra altında yazan açıklama kısmı ile bütün olarak değerlendirilir. Siz çok güzel bir manzara fotoğrafı çekip altına hiç bir şey yazmazsanız insanlar sizinle etkileşime girecek bir şey bulamazlar veya devamlı benzer yorumları alırsınız.

Bir tema belirledikten sonra seçtiğiniz tarz özelinde araştırmalar yaparak ilk olarak fotoğraf kurgusunu ardından ise açıklama kısmınız güzelce düzenlemeniz gerekir. Komik misiniz, tavsiye mi veriyorsunuz veya bilgi paylaşımı mı yapıyorsunuz bütün bunları hazırlayıp daha sonrasında instagrama post olarak koymanız gerekmekte.

Kaliteli ve özgün içerik olmadan instagramda büyümeniz imkansız! Binlerce hatta yüz binlerce benzer içerik üreten sayfalar var neden insanlar siz takip etmeli onlara bir neden vermelisiniz.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

Sayfayı planlama

Sizi keşfetten gören veya hashtaglerden fark eden kişinin yapacağı ilk şey fotoğrafınızdan sonra profilinize girip biraz aşağı doğru inmek. Bu hepimizin yaptığı bir şey bir hesabı neden takip edeyim ki yada bu hesabı takip etmeli miyim sorusunu kişi sorduğunda ve sayfanıza bakarken evet demesi için düzenli ve uyumlu bir sayfanız olması önemli. Düzenli sayfadan kastım asla ve asla ve asla 2 post 1 yazı yada sağ kolon sadece x bir şey olsun gibi bir şey değil genel olarak bir bütünlük sağlamanız. Fotoğrafınızın tonlarıyla veya içeriklerinizin göründüğü kısmı ile ilgi çekici bir kısmı olması.

Sayfanızı düzenlemek için bir çok app bulunmakta fakat benim kullandığım UNUM! Unum sizin henüz yüklemediğiniz fakat yüklemeyi düşündüğünüz fotoğrafları yerlerini ayarlamak için kullanılan bir app.

Düzenli İçerik Koyma

Düzenli paylaşım yapan instagram sayfaları daima büyümeye açıktır bunun iki sebebi var birincisi yeni paylaştığı fotoğraflar ile kitlesine yeni insanlar katabilmesi, ikincisi ise takipçilerinin takipten çıkmaması. Devamlı takipçi gelir düşüncesinde asla olmayın bu işin matematiği olmadığı için net bir şey söylenemese de şöyle bir gerçek vardır. İçerik koymayı bıraktığınız an insanlar takipten çıkmaya başlar çünkü artık sizin ilgi çekici bir yanınız kalmamıştır dolayısıyla gün aşırı veya her gün benzer saatlerde içerik koymaya özen gösterin.

Hesapları Etiketleme ve Hashtagler

İnstagramda bir postun görünebilirliğini arttırmanın en önemli yolu bu ikisidir. Her iki yöntem de yeni hesapların sizi bulmasına yardım eder fakat bunları seçerken oldukça dikkatli olmak gerekir. Siz bir gezgin sayfası iseniz ve temanızla ilgili bir post paylaşımı yapıp makyaj hesabını etiketlerseniz bu hiç bir işe yaramaz çünkü makyaj hesabında etiketlenenlere bakan kişiler asla sizin fotoğrafınızı açıp beğenmezler. Aynı durum hashtagler için de geçerli hatta orada daha farklı bir durum da var şöyle ki instagramda genel geçer algı hashtagler için şu şekilde #like hashtagi milyonlarca defa kullanılmış bunu kullanayım.Bu çok yanlış bir bakış açısı çok kullanılıyor olması aslında o kadar da iyi bir şey değil. Neden derseniz çünkü siz fotoğrafınızı paylaşınız hashtagi de eklediniz 10 saniye içinde 100 hesap daha kullandı bu hashtage bakan insanların sizin postunuzu görme olasılığı yok. Bunun  yerine temanıza uygun hashtagler bulmalısınız. Bunları da paylaşım yapan hesapların sayfasından veya markaların sayfalarından görebilirsiniz.

Diğer Hesaplar ile Etkileşim

İnstagram Takipçi Kazanma yolları denilince akla gelen ilk şeylerden biri olmayan etkileşim aslında oldukça önemli bir faktördür. Hem trendleri takip etmenizi sağlar hem de yeni instagram takipçi kazanma nızı! Peki diğer hesaplarla nasıl etkileşime geçerim derseniz; temanıza uygun seçtiğiniz hashtaglerden birine tıklıyorsunuz ve gözünüze hoş gelen hesaplara sırayla yorum yapıp beğenip o insanların profillerine giriyorsunuz bu kadar basit! Fakat yaptığınız yorumlarda beni takip edin yada sayfam bu gibi spam durabilecek ifadeleri asla kullanmayın gerçekten doğal yorumlar yazın. Gezgin iseniz gezgin hashtagi altındakileri yada kahve fotografları payalaşam bir hesabınız var ise kahve hashtagi altındaki hesaplar ile bu şekilde etkileşime girmeniz gerekmekte. Bu yol ile onlara aslında sizi takip etmeleri için bir sebep vermiş oluyorsunuz en azında yorumunuz görüp kim bu diye merak edip sayfanıza giren fotoğraflarınızı beğenen bir çok hesap olacaktır.

Bir nevi insanlarda merak uyandıracaksınız! Peki bu işlemi günde kaç saaat yapmalıyız derseniz belli bir saat sınırı yok sadece yorum yaparken instagram limitlerine dikkat ederek yapın yani bir yorumu alıp copy paste 20 kere yapıstırmayın. Günde en az iki saatinizi bunun için ayırın.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
Organik İnstagram Takipçi kazanma yolları

İnstagram Story

Bazen kendinizi farkında olmadan bir çok storyi izlerken yakalıyor musunuz? Yakalamasanız bile istemsiz olarak hepimiz gün içinde mutlaka storylere bakıyoruz neden? Tamamiyle insani içgüdü olan merak yüzünden. İnsanlara devamlı merak edebilecekleri bir neden vermenin en kolay yollarından biri ise storyler! Konunuzla tercihen alakalı haberler, blog postlar vb seyler paylaşmak için storyler oldukça ideal! 50-50 dengesini koruyarak yani yüzde 50 belirlediğiniz tema hakkında yüzde 50 ise diğer konular olacak şekilde storylerinizi ayarlayabilirsiniz.

İnstagram Live

Benim çok sık kullandığım bir taktik olmasa da İnstagram Live i en sevdiğiniz arkadaşınızın düğünü için kullanmayın. Canlı yayını daha çok davet edildiğiniz lansmanlar yada soru cevap videoları gibi şeylerde kullanırsanız çok daha sağlıklı olur.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
İnstagram Takipçi nasıl kazanılır? – İnstagram Live nasıl kullanılır?

Çekilişler

İnstagram takipçi kazanma denilince akla gelen şeylerden biri çekiliştir. Peki artısı eksisi nedir derseniz artısı tabii ki instagram takipçi artışı fakat eksisi ise çekiliş bittiği anda ki azalıştır! Eğer ilerlediğiniz tema ile bağdaşan bir marka veya çekiliş düzenlemediğiniz zaman ise takipçi kaybı yaşamanız çok muhtemeldir. O yüzden çekiliş düzenlerken dikkatli olmakta fayda var 🙂

Bonus: Takipçi Kasma Siteleri ve Takipçi Satın Alma

Bu konu instagramın kanayan yarası! Şimdi öncelikle size çok güzel bir iki siteden bahsedeceğim bir igaudit.io ikincisi ise hypeauditor.com! igauditte bot ve gerçek oranlarını görebilirsiniz fakat sitede son zamanda çok da doğru bilgiler vermemekte. Daha iyi sonuçlar alabileceğiniz instagram takipçisinin ne kadarı organik, takipçilerinin kaçı influencer kaçı normal insan gibi verileri alabileceğiniz hypeauditor.com bir çok marka ve kişi tarafından ücretli olarak kullanılmakta. Bunu neden diyorum eğer bu şekilde bir şey yaparsanız bu bütün istatistiklerinize yansıyor. Bir posta like alınmış mı ya kadar analiz edebilen bir sistem kurulmuş durumda o yüzden takipçi satın alarak, beğeni satın alarak herhangi bir yere gelemezsiniz. Kendinizi 10bin takipçiniz olduğuna inandırırsınız o kadar.

Bütün bu saydıklarımın dışında instagram artık belirli aralıklar ile takipçi temizliği yapıyor dolayısıyla her gün baktığınızda takipçilerinin yavaş yavaş eridiğini göreceksiniz. O yüzden böyle bir yola girmenizi asla ve asla önermem. Özellikle takipçi kasma sitelerinde hesabınızın çalınacağı ihtimalini de düşünerek hiç bulaşmamanızı öneririm.

Tüm bu saydıklarım dışında en önemli kaynaklardan biri de motivasyon! Kimsenin bir gecede bir yerlere geldiğiniz düşünmeyin bu tür şeylerin zaman alacağını unutmadan istikrarlı bir şekilde ilerleyin! Başkalarının şuanki başarısı ile yeni başlamış olan kendinizi kıyaslayamyın! İnstagram Takipçi Kazanma yazımızın sonuna geldiniz! İnstagram ile ilgili merak ettiklerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. Unutmadan bu işi profesyonel olarak markalara yaptığımı hatırlatır. Eğer sizde markanız veya kendi hesabınız için instagram hesabı yönetimi yaptırmak isterseniz bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Blog Nasıl Açılır yazımız için burayı tıklayabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları - instagram takipçi sayısı nasıl artar - instagram 10.000 takipçiye nasıl ulaşılır - intagram takipçi arttırma yolları - instagram para kazanma
İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir